Дитячий балетний театр

Харківська хореографічна школа відома далеко за межами України як високопрофесійний навчальний заклад. Усі ці роки нею керує захоплена творча людина, заслужений діяч мистецтв України, почесний громадянин м. Харкова Наталія Олександрівна Ржевська. Саме їй школа завдячує будівництвом нової будівлі, а Харків – унікальним проектом, відкриттям Дитячого балетного театру.

Театр відомий вже не лише в Україні, а й далеко за її межами у багатьох країнах Європи, Азії, Америки, Африки. Його артисти з гордістю представляли свою країну, український балет на сценах театрів України, Росії, Німеччини, Франції, Фінляндії, Іспанії, Португалії, США, о.Тайвань, Канарських островах, Японії, Китаї, Єгипті.

Незвичайність театру визначена низкою властивих йому особливостей та досягнень:

Трупа артистів театру – це діти, які отримують високопрофесійне навчання класичної хореографії у Харківській хореографічній школі, яке ґрунтується на кращих традиціях російського класичного балету (школа А.Я.Ваганової).

У репертуарі Дитячого балетного театру: шедевр світової класики – балет П.І. Чайковського "Лускунчик", в унікальній редакції В. Вайонена; барвиста та весела казка «Білосніжка та сім гномів» на музику Б. Павловського, хореографія заслуженого артиста Росії В.І. Вайнонена; балет К. Хачатуряна «Чіполліно» у геніальній постановці Г. Майорова; дивовижна та натхненна казка «Попелюшка» на музику С. Прокоф'єва у постановці народного артиста Росії І. Чернишова; балет-казка "Русалочка" за однойменною казкою Г.Х. Андерсена; балет-фентезі "Пітер Пен".

У 2003 р. відбулася прем'єра шоу-балету "Чарівник Гаррі та Снігова Королева", а в 2005 р. побачив світ рампи балет-буффонаду "Пригоди Піноккіо".

Для найменших артистів відкрито театр «Ельф», у репертуарі якого балети-казки та мюзикли «Дюймовочка», «Кресало», «Кошкін дім». Щорічно, до Новорічних та Різдвяних свят Дитячий балетний театр представляє нові хореографічні казкові історії.

Дитячий балетний театр також є учасником багатьох програм міжнародного співробітництва:

Міжнародна програма "Казка приходить до дітей" (2003-2009 рр.) - Гастролі Дитячого балетного театру в Іспанії, на Канарських островах, в Португалії; Спільні українсько-японські проекти (з 2004 року) – гастролі в Японії в рамках культурного обміну та благодійних програм, участь японських дітей у спектаклях та концертах Дитячого балетного театру; Великомасштабні культурні програми у Китаї (2010-2018 рр.) – гастролі Дитячого балетного театру у рамках Міжнародного проекту Пекінської компанії "Відкриті двері до мистецтва". Проекти вражають своєю масштабністю, глибоким усвідомленням та розумінням значення розвитку культури, гармонії духовності, творчості та природи. У ході гастрольно-фестивальних поїздок проводяться вистави у провідних мегаполісах Китаю, творчі зустрічі з китайськими учнями та їхніми педагогами, у рамках культурного обміну проводяться відкриті уроки та майстер-класи, відкриваються нові освітні центри та школи естетичного виховання. Так, одним із подібних втілень спільної освітньої діяльності стало відкриття у 2016 році балетної школи Natalya Ballet (Нінбо). Школа була відкрита у квітні 2016р. в рамках інноваційного проекту творчої співпраці у сфері освіти, культури та мистецтва та названа на честь Наталії Олександрівни Ржевської. Численні успішні гастролі артистів Дитячого балетного театру Харківської хореографічної школи, лекції у найбільших університетах Китаю та майстер-класи зробили діяльність ХХШ останніми роками брендом та символом українського стилю в педагогіці балету.

Кохання та повага до дітей, бажання подарувати їм диво наяву, казку, в якій вони були б учасниками, привели колектив педагогів – ентузіастів, очолюваний Н.А.Ржевською до ідеї створення Дитячого балетного театру. Історія театру неймовірно цікава. Її наповнює постійний творчий пошук, енергія творення, яскраві прем'єри, блискучі гастролі, прагнення досконалості, підкорення вершин.

Виступ юних артистів – завжди свято для глядачів. Успіхом користуються як спектаклі, так і різноманітні концертні програми, що включають класичні, народні та сучасні танці. Майстерність та артистична чарівність танцівників, багато з яких стали лауреатами престижних конкурсів балетного мистецтва, підкорювали серця глядачів різних міст та країн. Ним аплодували глядачі України та Росії, Німеччини та Фінляндії, Австрії та США, Болгарії, Франції та Іспанії, Португалії, Єгипту, Канарських островів, Тайваню та Китаю. За час існування Дитячого балетного театру юними артистами було показано понад 2000 вистав на різних сценах світу. І цілком заслужено театр був названий «Кращим дитячим театром Європи та Азії».

Дитячий балетний театр – це талант, працьовитість та натхнення, здобуття краси та гармонії у сучасному світі, це слава та гордість багатою на таланти України.