Уроки милування прирoдoю

Що спільного у Харкова та найрозвиненішої країни світу Японії?

Відповідь криється у Харківській хореографічній школі – це УРОКИ КОХАННЯ ПРИРОДОЮ, які активно проводяться у новому навчальному році за ініціативи директора школи Наталії Ржевської педагогом школи Оленою Котовою!

Як відомо, Японія зараз дуже технологічна країна, але при цьому навіть у найтехнологічніших містах японці примудрилися вписати красу в кожну дрібницю та зберегти відчуття, що ти на природі, адже трепетне та дбайливе ставлення до природи японці прищеплюють своїм дітям з раннього віку.

То що таке Уроки Любовування Природою в нашій школі?

Це регулярні екскурсії на природу, на яких вчителі намагаються не просто розповідати про дбайливе ставлення до природи та необхідність глибокого знання її законів, але виховують у дітях головне – природосхищення.

Естетичні почуття — це емоційне ставлення людини до прекрасного в природі, у житті та мистецтві.

У тій же Японії, наприклад, ще з давніх-давен все красиве, що оточувало японця, ставало предметом милування — зимова злива, алеї рожевої сакури, молоді листочки і різноманітні запашні трави, хмари і загадковий місяць, блискучий сніг, червоне листя клена. І всі ці історичні традиції поклоніння красі живої природи дбайливо передаються наступним поколінням.

Насамперед, ми вчимо дітей дуже уважно спостерігати. Потім цінувати, глибоко розуміти та любити. Від розвитку естетичного сприйняття живої природи діти переходять до розуміння краси мистецтво: гармонії у класичній музиці, танці, глибшому розумінню літератури та живопису. Адже просто так у маленькій людині це не народжується – цьому треба вчити. З любов'ю, довго та терпляче. Щоб потім потреба у красі стала щоденною необхідністю протягом усього життя. І це неможливо передати порожніми гаслами — лише особистим прикладом та гідною поведінкою дорослих.

 

Окремо хочеться зазначити, що запровадження повноцінного курсу Любування Природою у школі стало можливим із відкриттям нової зеленої зони Харкова – оновленого Саржиного Яру. Незвичайна природа поряд зі школою - що може бути краще для КОХАННЯ!