Балет "Білосніжка та семеро гномів"

Балет на 2-і дії за мотивами казки братів Грімм

Улюблена казка про прекрасну Білосніжку має давнє сценічне життя. Але як дитячий балет вона живе лише у нашому театрі.

Прем'єра вистави відбулася 28 грудня 1996 року. І з того часу він міцно увійшов до репертуару театру. В основу постановки покладено хореографічну версію однойменного балету-казки, створену видатним балетмейстером Г.Майоровим. У виконанні Дитячого балетного театру спектакль отримав нове життя завдяки зусиллям педагогів хореографічної школи: Н.А.Ржевської, Є.П.Соловйової, Т.М.Іванникової, Т.С.Старикової, Ж.З.Мурадян, Б.М. Приступу, Е.М.Волховського, Т.П.Чепалової, В.Г.Колокольцевої.

Кожен із героїв, щойно з'явився на сцені, запам'ятовується назавжди, будь то ніжна Білосніжка, шляхетний Принц або царська Мачуха. Подібно до квітів веселки розцвічують казкову дію сім гномів, вносячи настрій веселощів та свята.

Після блискучих гастролей вистави в Іспанії, Росії, Австрії, на Тайвані колектив театру був названий «Найкращим Дитячим балетним театром Європи та Азії».

Музика Б.Павловський

Лібретто Н.Удалова за мотивами казки братів Грімм

Балетмейстер-постановник лауреат Міжнародних конкурсів балетмейстерів, лауреат Державної премії Генріх Майоров

Балетмейстери-постановники: заслужений діяч мистецтв України Н.А.Ржевська, Є.П.Соловйова, Ж.З.Мурадян, Т.П.Чепалова, В.Г.Колокольцева

Художник О.Сибірцева

Декорації виконано художником М.Завадської

Короткий зміст вистави
Це було тоді, коли в Королівських лісах ще жили добрі гноми. Правила країною зла Корольова, і не було їй рівною за красою. Цілі дні милувалася вона своїм відображенням у чарівному дзеркалі і не помітила, як маленька падчерка Білосніжка виросла, зустріла своє перше кохання і стала прекраснішою за саму Королеву.

Якось, дізнавшись про красу Білосніжки, Мачуха в гніві наказала відвести дівчину до лісу та вбити.

Але красуня Білосніжка залишилася живою і зустріла в лісі друзів - звірів, птахів, метеликів... і, головне, сімох веселих і добрих гномів.

Безтурботним було її життя в лісовому будиночку гномів, поки чарівне дзеркало знову не відкрило Королеві секрет Білосніжки. Страшний був гнів Мачухи-чаклунки. За допомогою отруєного яблука їй нарешті вдалося позбутися суперниці. Але не знала зла Королева справжньої сили дружби та кохання. Прекрасний Принц, наречений Білосніжки давно шукав свою наречену по всьому світу і за допомогою лісових друзів дівчини знайшов її. Його поцілунок повернув життя красуні.

Принц та Білосніжка знайшли своє щастя. Зла Королева була вигнана із країни.

На весіллі Принца та Білосніжки панували такі веселощі, що про нього пам'ятають досі.