Балет-буфонада «Пригоди Піноккіо»

Дитячий балетний театр підготував для вас чудовий подарунок - балетну виставу  "Пригоди Піноккіо", що створена за мотивами улюбленої багатьма казки А.Толстого "Пригоди Буратіно". Наша вистава створена у жанрі балета-буфонади, барвистого веселого шоу, комедії. Цей жанр об'єднує стильове різноманіття музики та хореографії, особливості комедії дель арте, елементи клоунади, блазнірства, циркового дійства. Авторам вистави було цікаво опанувати новий для себе жанр балета-буфонади, а юні артисти захоплено опановували таємниці циркових професій. 

Сподіваємося, що глядачі з радістю зустрінуться із знайомими героями - Піноккіо (у нашому балеті Буратіно повернув собі інтернаціональне ім'я, за яким цей бешкетник відомий дітям всього світу), Мальвіною, П'єро, Карабасом, Артемоном, Тортилою та інш., а також новими казковими персонажами, що живуть у нашій виставі. А які ж на нас чекають захоплюючі пригоди!  

Автор ідеї та реалізація проекту - заслужений діяч мистецтв України Наталя Ржевська

Балетмейстери, хореографи-постановники -  Олена Соловйова та Антон Удалов

Лібрето- Ніна Удалова

Музика композиторів XIX-XX ст. в обробці

Тож давайте скоріше почнемо виставу.

Ви б хотіли зустрітися з магією? Хтось розповів нам, що живе вона за магічними дверима, що їх сторожує маленький Цвіркун.  Кому пощастить відчинити ці двері, то він знайде за нею саме те, що сам схоче знайти. Ніхто не знає де ці двері. Іноді вони можуть опинитися поруч, і ключик від них може бути у цілком несподіваному місці. Буває веселий Цвіркун підкидає ключик прямо на дорогу, під ноги першому ліпшому. Навіщо він це робить? Адже перехожий може виявитися зовсім не тим, хто вартий такого подарунку. Ось і у нашій історії чарівний золотий ключик випадково потрапив до рук... ну хоч і "доктору лялькових наук", але зовсім не доброму доктору. Мабуть, Цвіркун знає що робить. Тому давайте розповімо історію від початку. 

1 картина

Коморка старого Карло

Самотньо живе старий Карло у бідній коморці, де навіть вогнище намальоване на шматку старого полотна. З жалем він згадує про те, як у молодості був артистом, відомим танцівником. Як би хотілося йому передати свою майстерність... Але кому ж? Хіба що... змайструвати собі ляльку з непотрібного поліна. Хто ж міг припустития, що дерев'яна лялька оживе! Навимовно зрадівши, папа Карло намагається навчити свого дерев'яного Піноккіо танцювати,  навіть вирішує змайструвати для нього балетний станок. Поки папа Карло вийшов за інструментами, Піноккіо вирішує дослідити коморку і знаходить за полотном, з намальованим вогнищем, закриті двері. Раптово у коморці з'являється Криса Шушара та починає дражнити Піноккіо.  Намагаючись наздогнати її, Піноккіо вибігає на вулицю.

2 картина

Ляльковий театр Карабаса Барабаса

Погоня за крисою приводить Піноккіо до ошатного входу Театру ляльок Карабаса Барабаса. Винахідливий дерев'яний хлопчисько проникає до театру без квитка. Починається вистава "Дівчина з блакитним волоссям або 33 потиличника". Вистава - дурніше годі й вигадати! у той час, як на сцені у театрі Арлекін роздає тумаки бідолашному П'єро, дівчина з блакитним волоссям Мальвіна та її відданий друг Артемон залишають театр, не бажаючи приймати участь у виставах "на потребу публіки" бездарного "доктора лялькових наук" Карабаса Барабаса. Карабас розлютований! Його виставау зірвано! Лялькам загрожує розправа, але хоробрий Піноккіо кидається на захист артистів. В результаті - спіймали та зв'язали саме його!

Послужливий Дуремар, особистий перукар та лікар Карабаса-Барабаса, втішає хазяїна, примірюючи на нього бороди різних фасонів. Під час цього заняття він знаходить у кармані жилетки Карабаса Барабаса золотий ключик. Карабас розповідає приятелю про чарівні двері, що їх відкриває цей ключик, проте місце, де вона знаходиться, йому невідоме. Почувши розповідь про ключик, Піноккіо повідомляє Карабасові про те, що чарівні двері знаходяться у коморці його папи Карло. Зраділий Карабас Барабас дарує Піноккіо за цю новину п'ять золотих монет та відпускає. Спритний Дуремар примудряється стягнути у Карабаса золотий ключик, а коли хазяїн виявляє пропажу, наводить підозру на Піноккіо. В погоню за Піноккіо повинні вирушити відомі у місті шахраї Лиса Аліса та Кіт Базиліо. Втомлений Карабас відправляється спати. Дуремар же мріє про те, як він відчинить золотим ключиком чарівні двері та знайде скарб. Розмріявшись про багатство, він вирішує, що його більше ніхто і ніколи не змусить працювати, а тим більше йому не прийдеться ловити у болоті лікувальних п'явок. Дуремар вирішує відпустити на волю усіх своїх п'явок. Хитрі п'явки крадуть у ненависного Дуремара золотий ключик та тікають з ним до болота.

3 картина

Харчівня «Три Пескарі»

Лиса Аліса та Кіт Базиліо наздоганяють Пінокіо біля харчівні «Три Пескарі» та запрошують його на вечерю. У харчівні привітний Хазяїн та його кухарята пропонують гостям різноманітні частування. Однак, пир, що розпочався весело, з вини нахабних крадіїв Лиси та Кота закінчується повним розгромом Харчівні. Лиса з Котом тікають, а платити доводиться Піноккіо. 

Лиса Аліса та Кіт Базиліо очікують Піноккіо неподалік. Одягнувши балахони, вони рушають за ним у погоню, аби відібрати у нього золоті монети, що лишилися та золотий ключик. Не розбираючи дороги, слідом за ними біжить П'єро, що вирушив на пошуки Мальвіни. 

4 картина

Галявина перед лісовим будиночком Мальвіни

Лиса та Кіт наздоганають Піноккіо на лісовій галявині біля будиночка Мальвіни. Аби витрусити золоті, що їх хлопчисько сховав у роті, та й на доданок золотий ключик, вони підвішують Піноккіо головою донизу. Пес Артемон, що сторожував дім, проганяє злодіїв. Мальвіна намагається привести до тями Піноккіо. Вони кличе на допомогу трьох лісових лікарів - Сову, Жабу та Жука Богомола. Не витримавши їхнього лікування, Піноккіо терміново приходить до тями. На честь чудесного одужання гостя Мальвіна влаштовує справжній лісовий бал. Однак манери Піноккіо вона знаходить жахливими та приймається за його навчання, проте безуспішно. Раптово увагу Піноккіо привертає стара знайома Криса Шушара. Не знаючи, що її підіслали Лиса та Кіт, хлопчисько рушає слідом за Крисою. 

5 картина.  

КАЗІНО «ПОЛЕ ЧУДЕС».

Криса приводить Піноккіо до Міста Дурнів, до дверей казіно «Поле Чудес». Вона поясняює наївному хлопчиську, що тут він легко може стати багатієм, перетворивши свої монети на гору золота. Вражений блиском незнайомого йому світу, Піноккіо не впізнає серед присутніх в казіно гравців, перевдягнених Карабаса Барабаса, Дуремара, Лісу Алісу та Кота Базиліо. Погодившись грати з ними в карти, Піноккіо проиграє усі свої гроші. Карабассподівається виграти у Пінокіо ще й золотий ключик, але виявляється, що в хлопця його немає. Розгніваний Карабас Барабас кидається наа Піноккіо, але тому дивом вдається втікти.

Маючт нажію, все ж вийти на слід ключику, Карабас винаймає у Місті Дурнів спеціальний загін собак-шукачів. Про це дізнаються П'єро та Артемон, яких Мальвіна відправила на пошуки Піноккіо Друзі розуміють, що треба терміново шукати допомогу. 

6 картина.

БОЛОТО

Рятуючись від переслідувачів, Піноккіо опинився на болоті. Його мешканці готові допомогти  бідоласі. Вони кличуть Черепаху Тортилу, яку усі поважають, яка живе вже понад 300 років і напевне знає що робити. Тортила дарує Піноккіо золотий ключик, що їй віддали п'явки на зберігання. Зрадівши подарунку, Піноккіо не помічає, що болото оточене ворогами. Проте допомога встигла вчасно. Друзі артисти та Папа Карло, що давне вже шукає свого сина, готові захищати Піноккіо. Та й сам Піноккіо - не пасе задніх, хоробрості йому не позичати. Друзі перемогли злих Карабаса та його поплічників. "доктор лялькових наук" та його приятелі залишилися мокнути на болоті. 

7 картина.

КОМОРКА ПАПИ КАРЛО, потім ЧАРІВНИЙ ТЕАТР.

 Нарешті можна дізнатися, що сховано за чарвіними дверями, Золотий ключик повільно повертається.... Немає нічого більш захоплюючого, ніж очікування дива! І ось - зустріч з ним відбулася! За чарвіними дверями друзі знайшли прекрасний тетр, на чарівній  сцені якого починається найкращий у світі святковий карнавал. Справдилася мрія артистів. Відтепер на глядачів чарівного театру будуть кожного дня чекати чудові вистави, які їм подарують Піноккіо та його друзі.