Балет "Дюймовонька"

- Мама, чудеса ще зустрічаються?

- Важко сказати, синку. Проте… Ти зможеш побачити їх у суботу.

- Де ?!!!

- Ми підемо … до театру!

- Ура!!! (з діалогу на ганку балетної школи, що трапився у вівторок)

Кожна дитина мріє про дива. Він часто гуляє у своєму уявленні чарівним лісом з гномами, скаче на коні, як хоробрий Принц, і, звісно, кожна дівчинка бачить себе Принцесою. Дитинство - такий короткий і такий важливий у житті час, коли дива повинні траплятися. І так чудово, коли ці дива дарують мама й тато, урочисто рушаючи з дітьми до театру. 

Театр – це той чарівний світ, де герої улюблених казок оживають, де дитина потрапляє наяву до країни дивовижних пригод. Маленьким харків'янам пощастило, мабуть, більш за інших дітей нашої країни. Чому? Д тому, що тільки у Харкові існує унікальний, єдиний в Україні Дитячий балетний театр.  Його названо "кращим театром Європи та Азії" не випадково. Адже це прекрасно, коли Мистецтво приходить від дітей до дітей, до маленьких глядачів від таких же самих юних артистів, яким від 4 до 15 років. Дитячий балетний театр унікальний також тому, що це театр репертуарний, його вистави можна побачити на кращій сцені головного театру міста - Харківського національного академічного театру опери та балету ім. Лисенка, що також унікально у наш час.

 

 

19 жовтня 2013 року Дитячий балетний театр відкрив свій черговий театральний сезон. Відкриття було святковим та яскравим. На сцені ожила казка Г.К, Андерсена "Дюймовонька".

Це дивовижна вистава, оскільки, насамперед, вона - дарунок душі його творців, педагогів, своїм улюбленим учням та всім дітям. За ідеєю художнього керівника Дитячого балетног театру Наталі Ржевської, створене маленьке диво - ліричний балет-казка "Дюймовонька". Ніжний, ліричний настрій переважає у балеті "Дюймовонька", що створений наймолодшими педагогам школи (балетмейстери Ольга Еткало, Ірина Шепеленко, Олександра Бровко, музичне оформлення - Татьяна та Олександр Харченко, сценографія Лариса Петренко, костюми Яна Алтухова).

«Затамувавши подих», дивиться зала сцену народження крихітної Дюймовоньки, чарівність виконавиці підкорює серця. Автори вистави знайшли своєрідний вдалий прийом, доручивши партію Дюймовньки трьом виконавицям різного віку, кожна з яких вносить у розвиток образу свій неповторний внесок - безпосередність та чистоту дитинства, жвавість юнацтва, романтизм та глибину почуттів, властивих Юності, а также танцювальу майстерність. 

 

У виставі ожили та отримали, наразі, дуже оригінальне сценічне втілення улюблені герої казки. Безумовним успіхом балетмейстера О. Еткало є партія Польової Миші, танці Кротів. Незвичайно яскраві танці метеликів, квітів, жучків, рибок, зерняток, що змінюють одне одне, зворушливі артисти, молодшим з яких усього 4 роки, красива сценографія, прекрасні костюми, виразна музика. Улюблена з диниства казка отримала прекрасне сценічне втілення.