Балет - казка "Кресало"

9 березня 2013 року на великій сцені оперного театру відбулася прем'єра нової вистави Дитячого балетного театру Харківської хореографічної школи "Кресало". 

Жив колись у Данії чудовий казкар Ганс Кристіан Андерсен. Його добрі та мудрі казки, такі як «Дюймовонька», «Снігова королева», «Гидке каченя» та багато інших знають та люблять у всьому світі.  Зустріч з чудовою казкою Ганса Кристіана Андерсена - радість для дітей та дорослих. Дитячий балетний театр дарує зустріч з казкою "Кресало", що її юні артисти зіграють для вас на сцені, але трішечки по-новому. Казкова феєрія для найменших глядачів - поповнення у галереї хореографічних прочитань казок Андерсена. Раніше глядачі вже аплодували балетам-казкам "Русалонька" та "Дюймовонька" у виконанні юних танцівників.

Автори вистави: ідея проекту - Наталя Ржевська (заслужений діяч мистецтв України), балетмейстер-постановник - Олена Соловйова (провідний педагог школи), лібрето - Ніна Удалова, сценрграфія - Лариса Петренко.

А на сцені віддано танцюють юні артисти - учні Харківської хореографічної школи, діти від 5 до 12 років. Головні герої підкорюють своєю безпосередністю та щирістю. Прем'єрний склад виконавців: Солдат (Максим Сиденко), хоробро та чесно відслужив, мріє зустріти своє кохання. Сміливість, добре серце та бажання бути щасливим допомагають солдату здійснити свою мрію, яку він побачив уві сні, у ніч напередодні Весни – прекрасну принцесу (Анастасія Мільяченко). І підступна Відьма (Аліна Олейник) і бурчливий король (Роман Стешенко) – безсилі перед торжеством кохання. Адже у казці завжди перемагає Добро! В цьому цілком впевнені – сам Г.К.Андерсен (Андрій Довганюк), чарівники, зірочки, коти, павуки, містяни, іноземні гості, стража – а усі разом юні артисти Дитячого балетного театру під керівництвом заслуженного діяча мистецтв України Наталі Олександрівни Ржевської.

Отже, казка розпочинається…

Йшов солдат дорогою, раз-два, раз-два, ранець за спиною, шабля на боці. Хоробро та чесно відслужив він свою солдатську службу, а тепер… мріяв, як одного разу зустріне своє кохання. В дорозі застала Солдата ніч. І ось… у ніч напередодні весни зоряні чарівники показали Солдату дивний сон – явилася до нього прекрасна Принцеса, у якій він одразу впізнав своє кохання. Прокинувшись, Солдат вирішив будь-що знайти її.

Раптово, немов нізвідки, з’явилася Відьма, не молода, не стара, та дуже підступна. Вдалося їй хитрощами вмовити Солдата спуститися до печери, щоб знайти там втрачене відьмою кресало. Опинившись у підземеллі, Солдат на свій подив виявив у ньому.. кішок, яких йв’язнила у печері зла чаклунка.

Винахідливий Солдат, звісно ж, допоміг кішкам вибратися на волю та провчити відьму. Вдячні кішки подарували Солдату відьмино кресало, дали трохи грошей та показали дорогу до міста, де стоїть королівський палац. Окрилений надією, Солдат і сам не помітив як дістався міста, де одразу потоваришував з веселими привітними містянами.

У цей час, у королівськім палаці Його Величність перебував у поганому настрої. Королівська казна спустошена, і єдиний спосіб її наповнити, як вважав Король – видати Принцесу заміж за багатого нареченого. Але Принцеса і чути не бажає про це. Вона закохана у кого, як ви гадаєте? В того, кого побачила уві сні, у ніч напередодні весни.

А як відправити геть набридливих наречених, Принцеса вигадала швидко – треба тільки загадати їм загадки по хитріше. І ось, коли усі наречені відправлені геть, до палацу завітав герой її чарівних снів – хоробрий Солдат, з букетом чудових квітів. Закохані відразу впізнали одне одного. Але його Величності Солдат не припав до душі. Як насмілився простий бідний юнак?! Розгніваний Король наказав сторожі вигнати Солдата, а Принцесу закрити у її покоях.

Опинившись за воротами палацу, Солдат був настільки засмучений, що навіть не помітив, як зійшла ніч. А разом з темрявою з’явилися …. Знайомі кішки. Прийшли вони для того, аби відкрити Солдату таємницю свого подарунку: відьмине кресало – чарівне, воно виконує найзаповітніші бажання.

 Горить чудесний вогник і закохані знов разом. Ніщо, навіть королівський гнів не в змозі завадити їх щастю.

Ніч запалює зірки, приходить час чудес, час виконання бажань. Веселі містяни проголошують хороброго Солдата своїм королем., щасливі закохані запрошують на весілля усіх героїв казки.