Кицькин Дім

Вистава "Кицькин дім"

Світ казки безмежний, він приходить до нас у ранньому дитинстві і залишається з нами назавжди. А у всіх казках, як відомо, перемагають Любов та Доброта.

Харківський Дитячий балетний театр для найменших глядачів представляє балет-мюзикл за відомою казкою С.Маршака.

Прем'єра вистави відбулася у лютому 2015 року.
Лібрето - Харченко Т.О.
Хореографи-постановники - Костюченко Н.Є., Атабалова М.Ф.
Музичне оформлення - Харченко Т.О., Атабалова М.Ф., Харченко А.Є.
Костюми та художнє оформлення – Петренко Л.Г.
У виставі задіяно більш 100 учасників, діти від 5 до 15 років.

Виставу побачила велика кількість харків'ян та госетй нашого міста на сценах ХНАТОБ ім. Лисенка та Харківської хореографічнох школи. Також відбулися гастролі "Кицькіного дому" до м. Лозова. Усього за 8 років було показано більше 50 вистав. 

Автори вистави створили її у жанрі м'юзиклу, а юні танцівники підхопили цю ідею, та із величезним захопленням відтворили на сцені образи героїв. Гарнюні-кицьки, веселі курчата, поросята, миші, вогники, пожежники, курка с півником, козел, мама-свинка, усіх не перелічиш. Яскраві костюми, різнобарвін декорації, образні музичні рішення та виразна хореографія - це все, що надає особливого шарму цій виставі, та зробло її улюбленою серед найменьших глядачів.

Надзвичайно вдалим рішенням авторів було те, що оскільки "Кицькін дім" створювався спеціально для дітей найменшого віку (дитячий садок та молодщий шкільний вік),  додати до музичного оформлення не тільки  пісні, а й репліки героїв. Це зробило виставу зрозумілою для її аудиторії, а діти отримали змогу познайомитися з мистецтвом балету у найкомфортніший спосіб.

 

Зміст вистави

Жила собі на світі кішечка. Була вона красивою та багатою. Кицькин дім був найрозкішнішим у місті: меблі з дубу, перські килими з візерунками, м’які пухові перини… Ось тільки серце у Кішки було зовсім черствим та холодним, як і у її двірника Кота Василя. Не один раз проганяв він своєю мітлою з двору бідолашних сиріток – кицькиних племінників. Натомість багатих та знатних гостей завжди приймали у кицькиному домі.

А ось знову свято, на нього поспішають запрошені гості: відомий у місті Козел з Козою довгоногою, бойовий Півень з хазяюшкою Квочкою, модниця Свиня, а також породисті Кішки-подружки зі своїми кошенятами. Свято вдалося на славу! Усі були задоволені, ситі, веселі, тільки племінники, яких забули на вулиці, залишилися голодними. Наша кішка не собі навіть уявити, що сама невдовзі залишиться без даху над головою.

Коли гості розійшлися, раптово почалася пожежа. Усе кицькино багатство згоріло без сліду, не врятувала його навіть пожежна бригада – Птахи та Бобри..

Лишилися Кішка та Кіт на вулиці. Але ніхто з знатних друзів не схотів допомогти бідолашним у важку хвилину.

Лише бідолашні сирітки, поспівчували Кішці та Котові та прихистили їх у своєму старенькому будиночку. Адже серця кошенят були добрими та відкритими. Кішка та Кіт нарешті зрозуміли, що саме це і є справжнє багатство.

В ту чудову ніч, коли вони, знесилені після поневірянь, заснули, у місто прилетіли чарівники світлячки та рознесли світло добра у кожен дім, до кожного серця. Наступного дня усі мешканці міста зібрались разом аби допомагати одне одному: перше що вони вирішили зробити – побудувати Кішці новий дім.

Ось і казочці кінець, а хто дивився – молодець!

 

Смотреть встроенную онлайн галерею в:
https://www.ballet.kharkov.ua/detskij-baletnyj-teatr/nashi-postanovki/koshkin-dom.html#sigProIdf3510339c2