Шоу-балет «Чарвіник Гарі та Снігова Королева»

Прем'єра балету «Чарівник Гарі та Снігова Королева» відбулася у 2003 році. Це красиве сучасне шоу, в якому наші артисти Дитячого Балтеного Театру показують свою високу майстерність дитячого танцю та дарують вам радість та чарівність прекрасної музики, цікавого сюжету, красивих костюмів.

Ідея проєкту: заслужений діяч мистецтв України Наталя Ржевська

Сценарій та лібрето: Ніна Удалова

Хореографія та постановка: Олена Соловйова, Антон Удалов

Художник з костюмів: Жанна Гайлис

Сценографія: Лариса Петренко

Музичне оформлення: Павло Соловйов

Продюсер вистави: заслужений діяч мистецтв України Наталя Ржевська

Виконавчий директор: Євген Волховський

Зміст вистави:

Кожен з нас мріє про щастя. Одні шукають його усе життя, інші чекають, що воно само знайде їх. Але щастя обирає тих, хто вміє його впізнати, а впізнавши, готовий здолати будь-які перешкоди. Як було б добре, якщо б кожен з нас зміг знайти свій шлях до щастя. А ще краще було б зустріти на шляху чарівника, що допоможе зрозуміти де ж воно, щастя кожного з нас та як на нього заслужити.

І акт

Пролог.

Одного разу, звичайний буденний день став для Юнака та Дівчини прекрасним днем їхньої зустрічі. Випадково зіткнувшись у натовпі, вони прочитали в очах одне одного свою долю. Світ, у якому були тільки вони вдвох вдався їм барвистим та яскравим. Але двоє порою не помічають третього, який теж мріє про зустріч. Можливо та, інша красива незнайомка у натовпі не випадково так уважно дивиться на Юнака? Незнайомка не розуміє чому Юнак зовсім не дивиться на таку красуню як вона й не зводить очей з якоїсь «простачки».

Як же складеться доля наших героїв? Розібратися у собі, віднайти свій шлях допоможе мудрий Чарівник Гарі. Він пропонує кожному обрати свою роль у створюваній їм на наших очах казковій історії. Лише гідний зможе за допомогою чарівника пройти крізь усі випробування та знайти своє щастя..

Тож вибір за героями. Красуні незнайомці до душі припала корона Снігової Королеви, а у Каї та Герді ми впізнаємо Юнака та Дівчину.

Картина 1

Льодовий палац

Величний та прекрасний палац Снігової Королеви. У величних льодових чертогах її віддані слуги готові зустрічати свою володарку. А ось і вона – виблискуючи холодною красою, впевнені у своїй досконалості. Безмежна влада Королеви у льодовій країні.

У чарівному Кристалі, що їй подарував чарівник, Королева може побачити світ людей, де існує інша Краса – краса людських почуттів, доброти, кохання. Поглянувши крізь кристал на Юнака та Дівчину (Кая та Герду), що посміхаються одне одному, Королева розгнівалася. Вона готова довести, що кохання – це міф.

Вона впевнена, що легко підкорить Юнака красою, розумом та багатством. А ця «простачка» Герда? Вона, Королева, буде милостивою, і гаразд, щось запропонує натомість.

Королева у супроводі світи поспішає здійснити свій задум.

Картина 2

Передноворічні гуляння.

Святково прикрашена ялинка. Стрілки на годиннику наближаються до півночі. Серед людей що святково веселяться – щасливі Юнак та Дівчина (Кай та Герда). Вони приготували одне одному два зворушливих подарунки – дві троянди.

Раптом сніговий вихор вривається до відкритого вікна. Крижаний вітер заморожує усіх. Кай та Герда намагаючись врятуватися від вітру гублять одне одного і не можуть знайти. Немов біле видіння, з’являється Снігова Королева. Заморозивши Герду, вона веде за собою Кая. Заметіль вчухає.

Кай и Герда розлучені. Кай зачарований чаклунством Снігової Королеви. Пам’ять про кохання Кая та Герди продовжує жити лише у серці дівчини.

Годинник б’є опівночі. З 12-м ударом з’являється Чарівник Гарі. Лише у новорічний час може статися диво, що допоможе Герді. За велінням чарівника реальний час зупиниться а казковий здійснить додаткове річне коло. Тільки протягом цього чарівного часу Герда може знайти та повернути Кая. Чарівник допоможе їй, але Герда не знає, що багато залежатиме від неї самої.

Снігова Королева розумна та підступна. Вона вигадує як змусити Герду зійти з вірного шляху, що веде до щастя. Фея Сновидінь Ельфіора, Чарівник Країни Розваг Джой, могутній Гірський Король волею Снігової Королеви повинні затримати Герду у своїх володіннях. Віднині щастя Герди залежатиме від її вибору.

Починається чарівний кругообіг пір року. Чарівник Гарі проводжає Герду в путь.

Картина 3

Країна Сновидінь.

Згідно перебігу казкового часу у чарівній країні розпочинається весна. Непомітно з’явилася на шляху Герди Фея Ельфіора та веде її до своєї країни, де завжди квітнуть дивовижні квіти, кружляють ельфи. Герда не здогадується, що у цій казковій країні зупинився час, усе кругом – лише сон, і той хто зачарований цим дивним сном може залишитися тут назавжди. Поступово темніє. Серед квітів мерехтять ліхтарики світлячків. Герда засинає. Фея Ельфіора впевнена, що виконала наказ Снігової Королеви. Мешканці чарівної країни зникають.

Однак Чарівник Гарі непомітно слідкував за тим що коїться. Уві сні, що навіяла його магія, Герда бачить Кая.

Герда прокидається. Вона схвильована та шукає шлях геть з зачарованої країни снів.

ІІ акт

Картина 4.

Країна Розваг.

Продовжується кругообіг часу. Настає літо. На шляху Герди Країна Розваг. Герду оточує натовп мешканців країни що веселяться. Дівчину радісно вітає їх повелитель Чарівник Джой. Джой невичерпний на жарти та видумки, у його країні не доводиться нудьгувати, у ній панує вічне свято. На честь Герди влаштовано небачений пір, до її насолоди вишукані наряди. Ексцентричний та чарівний Джой, смішні клоуни залучають дівчину до кругообігу веселощів.

Чарівник Джой задоволений - Герда ось-ось забуде про Кая. Здається, що вона щаслива у країні Джоя. Раптом, у розпал веселощів, з’являється Чарівник Гарі. Він грає на скрипці знайому Герді мелодію. Саме вона лунала, коли вони з Каєм танцювали останнього разу. Герда розуміє, що знов була зачарована. Без жалю залишає вона чарівну країну Джоя і поспішає продовжити пошуки Кая.

Картина 5.

Володіння Гірського Короля.

Час рухається по колу. Настає осінь. На шляху Герди у розломі гори відкривається химерний чертог, що манить своєю пишністю. Це володіння Гірського Короля. Він красивий та казково багатий. Підступний володар гір прикидається закоханим. Він готовий покласти до ніг прекрасної гості усі скарби своїх підземних сховищ. Король пропонує Герді стати володаркою його країни та дарує їй корону Королеви Гір.

Але Герда відкидає дорогоцінні подарунки. Їй не потрібні ні багатство, ні влада. Кохання Кая їй найдорожче у світі.

Король у гніві. Йому більш не треба прикидатися, він відкриває своє справжнє злодійське обличчя. Такі привітні ще хвилину тому слуги Короля в одну мить стають жахливими тролями та відьмами. Починається страшний шабаш. Ще трошки і Герді не вибратися з пастки. Герда у відчаї кличе на допомогу.

На її поклик поспішає Чарівник Гарі. Настає мить, коли він сам повинен битися зі Злом. Перед могутністю доброго чарівника злі сили відступають. Горна країна зникає у пітьмі.

Герда йде за Чарівником. Кружляють сніжинки. Настає зима. У Герди зовсім мало часу.

Картина 6

Льодовий палац.

Льодовий палац Снігової Королеви зустрічає Герду холодною безмовністю. На неї чекає найскладніше випробування – зуміти протистояти магічним чарам льодової красуні. У супроводі світи з’являється Снігова Королева та Кай. Зачарований юнак не зводить очей з Королеви. Чарівниця тріумфує, вона впевнена, що Кай у її владі назавжди. Снігова Королева готова віддати йому свою руку та корону. Віднині він навіки стане Льодовим Принцем.

Герда намагається нагадати Каю про себе, але Кай не бачить її, його погляд немов затьмарений сніговою пеленою.

У відчаї Герда раптово згадує про червону троянду, останній подарунок Кая та кидає його юнакові. Тримаючи у раках квітку, ай згадує усе та впізнає Герду. Холодна краса не може змагатися зі справжнім почуттям. Серце Кая віднині належить тільки Герді. Кохання сильніше за магічні чари. Герда та Кай заслуговують на своє щастя.

Чарівник радісно вітає їх

Льодовий палац зникає.

Кай та Герда серед друзів.

Усі учасники вистави вітають настання Нового Року.