Пятница, 22 января 2021 15:06

ШКІДЛИВІ ПОРАДИ або чому вам не варто віддавати дітей на балет.

Ви вже побували в ситуації, коли до вас підійшло ваше чадо, і з палаючими очима оголосило: «Я хочу бути балериною!»?
Або, все було зовсім не так: ви, як батьки, що турбуються про майбутнє своєї дитини і розуміють важливість творчості у формуванні особистості дитини, вже самі привели її до балетної школи?
Чи просто у вашому житті відбулася низка випадкових подій, і ви з вашим маленьким дивом переступили поріг балетної школи та вступили у дивовижний процес?
У будь-якому випадку, ви з дитиною вже опинилися в нових ролях: вона - маленька танцівниця або танцівник, і ви - батьки танцівника.
А знаєте, що? Не поспішайте радіти, бо зараз ви дізнаєтеся про щось, до чого точно були не готові. Вам же досі ніхто не розповів, що таке бути батьком балетної дитини. Адже всі відомі балетні танцівники кажуть, що це неймовірна праця, це складно - але це особисто для них, тобто для дитини.
А хто з них розповів про батьків? Отже, запам'ятовуйте!
Не віддавайте дитину в балет, якщо не готові полюбити театр і стати постійним компаньйоном у походах на балети. Адже саме те, що дитина бачить на сцені визначає її естетичний смак, формує розуміння естетики, краси та гармонії, дає імпульс для роботи над собою у балетній залі. Якщо збираєтесь лінуватися і не складати для вашого юного обдарування цікаву театральну програму щотижня.
Не віддавайте дитину в балет, якщо не збираєтеся назавжди стати найвідданішим і найвдячнішим глядачем абсолютно кожного його виступу – відкритих уроків, спектаклів, концертів.
Не віддавайте дитину в балет, якщо не плануєте цікавитися життям школи до самого випуску. Не дитини в школі, а саме школи, адже вам важливо розуміти чим живе і дихає простір, де ваша дитина проводить більшу частину свого часу. Повірте, чим старші вони стають, тим складніше їх відправити зі школи додому. І навіть подорослішавши, вони не зможуть розлучитися зі школою і приходитимуть сюди знову і знову.
Не віддавайте дитину в балет, якщо не хочете допомагати їй у роботі над собою, проявляти твердість духу. Якщо не хочете усвідомити, що в балеті, як і в будь-якій справі, досягти результату можна лише навчившись долати дискомфорт.
Не віддавайте дитину в балет, якщо не хочете навчитися перебудовувати свої плани та графіки через те, що у малюка репетиція, урок чи незапланований виступ.
Не віддавайте дитину в балет, якщо не готові навчитися об'єктивно оцінювати досягнення чада і зрозуміти, що в балеті немає «блату» - до зали діти заходять в однакових купальниках, трико та балетному взутті – всі однакові й у рівних умовах. Педагог бачить тільки ноги, руки, спини та бажання дитини працювати. Все!
Не віддавайте дитину в балет, якщо не готові показати малюкові, що завзятість та працьовитість здатні згорнути гори. Якщо не готові до того, що у балеті, як і в нашому дорослому житті – незамінних людей немає! Ніде! Тільки, на щастя, балетні вбирають це буквально на клітинному рівні, до того ж у досить ранньому віці. Для них цей факт ніколи не стане ударом, здатним зламати їх. Адже балет ніхто не скасує через те, що танцівник не прийшов, просто є інші, хто прийшов і хто більше хоче танцювати.
Не віддавайте дитину в балет, якщо не готові одного прекрасного дня зрозуміти, що 15-річний підліток раптом випередив вас у свідомості того, що з ним відбувається і за рівнем розуміння глобальних процесів, що відбуваються в світі, вже далеко попереду вас.
Не віддавайте дитину в балет, якщо не хочете отримати самодостатню зрілу особистість, яка у 17-18 років вже цілком може обійтися без вас, тому що має до цього часу повноцінну професію і головне - правильні мізки, що працюють. А ще особистість, для якої немає в цьому житті нічого неможливого – балетні нічого не бояться і можуть все!
Не віддавайте дитину в балет, якщо не зможете зрозуміти і прийняти що починаючи з 9-10 років у балетної дитини формується глибоке розуміння того, що тільки вона єдина контролює все що вона робить, вона одна несе відповідальність за всі свої успіхи і невдачі і все що з нею відбувається є результатом лише її особистої праці, неробства, вчинків чи бездіяльності? У 9-10 років, уявляєте? Чи готові ви мати в сім'ї людиночку, які краще за вас розуміє, що ніхто навколо не впливає на її успіхи, крім неї самої? Це складне випробування для вас!
Не віддавайте дитину в балет, якщо не готові заново познайомитися зі своєю дитиною, як з людиною, яка має квантову свідомість! Якщо не хочете бачити цю разючу відмінність балетних дітей від решти!
 
І ОБОВ'ЯЗКОВО ВІДДАЙТЕ ДИТИНУ В БАЛЕТ, якщо хочете щоб ваша дитина підкорила будь-яку вершину, не обов'язково танцювальну!