Гастролі Дитячого балетного театру у Китаї травень-червень 2014р.

Харківський дитячий балет підкорив китайських глядачів!

Всесвітній день захисту дітей у цьому році надовго запам’ятається декільком сотням пекінських дітлахів та їхнім батькам. Справжнє свято для них у цей день влаштували теж діти, а також дорослі з Дитячого балетного театру Харківської хореографічної школи. Вони не просто порадували глядачів прекрасною виставою «Русалонька», а й провели у антрактах майстер-класи, де з великим задоволенням прийняли участь як малюки, так і батьки.

Денну виставу відвідала і кореспондент Укрінформу у Китаї.

Для наймолодших харківських артистів День захисту дітей видався зовсім нелегким - цілих три вистави: вранці, днем та ввечері! Проте діти на жаліються. Дружно кажуть: «Втомилися, але зовсім трішки, радіємо що добре виступили».

У вівторок трупа повертається додому після місячного турне десятьма містами КНР та навіть сумує злегка, що вже все закінчилося. Виступи 1 червня були останніми за ці гастролі, а вечірня вистава – 110 ю за п’ять років, протягом яких трупа Дитячого балетного театру Харківської хореографічної коли щорічно приїжджає до Китаю. За ці роки діти (32 юних виконавців, склад яких щоразу трохи оновлюється, і декілька дорослих) проїхали 60-ма містами Піднебесної і кожного разу підкорювали китайських глядачів.

«За ці 5 років ставлення глядачів до дитячого балету змінилося, почала приходити велика кількість дітей, звісно ж з батьками, виник якийсь стан єднання між нами, єднання сердць», - розповідає кореспонденту агентства директор та засновник школи, заслужений діяч мистецтв України Наталя Ржевська. Ще, за її словами, усі члени творчого колективу відчули цим гастрольним туром, що має назву «Витоки добра», особливо гостро почуття власної поваги до себе та своєї Батьківщини.

Директор дослідницького інституту танцю, радник Мінкультури КНР та Китайської національної академії мистецтв, а також один з організаторів гастролей професор Оу Цзянь-Пин зазначає, що приїзд такого незвичного, дитячого,  але й високопрофесійного колективу – явищ вкрай рідкісне для Китаю. «Унікальні виступи, найвище загострення пристрастей, ніколи раніше не бачив нічого схожого!» - вигукує він. Організатори гастролей дуже раді співробітництву та мають намір продовжувати його й надалі.

Більш того, вже з початку вересня у м. Далянь планується відкрити дитячу балетну школу, міжнародну, куди набиратимуть дітей з 3річного віку (саме так працює школа у Харкові). А викладати у ній будуть декілька харківських хореографів та концертмейстерів.

В цьому році театр привіз до КНР дві постановки – «Русалоньку» та «Білосніжку та семеро гномів», і практично усі вистави пройшли у переповнених залах. Дитячий балетний театр Харківської хореографічної школи відомий вже майже 30 років не тільки в Україні, а й у багатьох країнах світу. У репертуарі дитячого балетного театру складні із професійної точки зору постановки із дорослою виконавською технікою класичної балетної школи Агріппіни Ваганової.

У травні-червні 2014р. вп’яте юні артисти Харківського Дитячого балетного театру під курівництвом художнього керівника, заслуженого діяча мистецтв України Ржевської Наталі Олександрівни гідно представляють дитяче хореографічне мистецтво України юним глядачам Піднебесної в рамках масштабного культурного проекту "Відкриті двері до мистецтва".

В ході цієї гастрольно-фестивальної поїздки найбільшими містами Китаю з успіхом проходять вистави "Русалонька" та "Білосніжка та семеро гномів". Юним українським артистам аплодують глядачі театрів Гуанчжоу, Фошаня, Сяменя, Шанхая та Нінбо.

Також проводяться чисельні творчі зустрічі з китайськими учнями та їх педагогами, у рамках культурного обміну проводяться майстер-класи.

9 травня до Дня Великої Перемоги відбулася урочиста зустріч делегації представників Дитячого балетного театру у посольстві України у Китаї (м. Пекін).

В рамках фестивалю передбачена низка спільних україно-китайських заходів, що присвячені «Міжнародному дню захисту дітей».

Такий творчий взаємообмін має не тільки важливе культурне значення, а й сприяє подальшому розширенню міжнародних зв’язків України та Китаю.