Гастролі Дитячого балетного театру в Японії листопад-грудень 2014 р.

Країна Сонця, Що Сходить вітає далеку волелюбну Україну!

Вкотре (з 26 листопада до 07 грудня 2014р.), подолавши відстань більше 8 тисяч кілометрів, юні артисти Харківського Дитячого балетного театру під керівництвом художнього керівника, заслуженого діяча мистецтв України Наталі Ржевської гідно представляють дитяче хореографічне мистецтво України юним глядачам Японії в рамках культурного обміну спільного благодійного проекту «Відкриті двері до мистецтва».

Творчі зв’язки Харківської хореографічної школи та Токійської хореографічної школи мають давні плідні традиції. Це спільні вистави, фестивалі, конкурси, що проходили у Харкові, Токіо, Нагої тощо. Дитячий балетний театр здійснює велику культурно-художню місію, що має не тільки професійне хореографічне значення, але й загальну міжнаціональну.

Починаючи з 2003 року, Дитячий балетний театр Харківської хореографічної школи неодноразово приймав участь у програмах культурного обміну із фестивально-гастрольними поїздками до Японії.

У період з 2007 по 2014 рік японські студенти навчалися в Харківській хореографічній школі для підвищення професійної майстерності.

Також учні Міжнародної школи хореографічного мистецтва (м .Токіо, Японія) приймали участь у концертних програмах та виставах Дитячого балетного театру у 2010-2012 рр.

У квітні 2014 р. японські артисти знов прийняли участь у заходах хореографічної школи Харкова та виставі Дитячого балетного театру «Білосніжка та семеро гномів». У даному україно-японському проекту представлено вистави "Лускунчик" та "Білосніжка та семеро гномів".

4 грудня 2014р. на сцені Токійського театру опери та балету японські й українські артисти виконають різноманітні партії у балеті-казці "Білосніжка та семеро гномів", 5 грудня 2014р. японські глядачі побачать спільний проект – балет "Лускунчик". У виставах приймуть участь не тільки українські та японські артисти, а також артисти з Австрії, Росії та Австралії.

Такий творчій взаємообмін має не тільки важливе культурне значення, але й сприятиме розвитку масштабних освітніх програм у галузі мистецтва, особливо дитячої хореографії, а також подальшому розширенню міжнародних зв’язків України та Японії.